O nas

Kancelaria MFW Fiałek specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem fuzji i przejęć, sprzedaży przedsiębiorstw, doradztwa na rzecz funduszy private equity oraz venture capital, restrukturyzacji, a także ofert publicznych i transakcji rynku kapitałowego.

Od wielu lat doradzamy krajowym i zagranicznym przedsiębiorcom, instytucjom finansowym, w tym funduszom private equity, bankom, instytucjom publicznym, a także innym podmiotom. Przeprowadziliśmy liczne transakcje o wysokim poziomie złożoności.

Nasi prawnicy posiadają bogate doświadczenie zdobyte dzięki dziesiątkom zrealizowanych transakcji, w tym w ramach współpracy z renomowanymi międzynarodowymi kancelariami prawnymi.

Nasi klienci cenią nas za kreatywność, efektywność i skuteczność w prowadzeniu transakcji.

Najwyższa jakość świadczonych przez nas usług była wielokrotnie doceniana. Zarówno Kancelaria, jak i nasi prawnicy zdobyli liczne nagrody przyznawane przez fachowe wydawnictwa i rankingi.


Dlaczego warto nas wybrać?

 • posiadamy unikalne doświadczenie, zgromadzone w dziesiątkach przeprowadzonych z sukcesem projektów,
 • rozumiemy potrzeby i oczekiwania klientów,
 • podchodzimy indywidualnie do każdej powierzonej nam sprawy,
 • partnerzy kancelarii angażują się w prowadzenie projektów na każdym etapie ich realizacji,
 • posiadamy zespół doświadczonych prawników, którzy wielokrotnie doradzali przy różnego rodzaju skomplikowanych transakcjach,
 • nasi prawnicy łączą wiedzę teoretyczną na najwyższym poziomie z praktycznym podejściem do projektów,
 • nasz doświadczony zespół świadczy usługi na poziomie międzynarodowych kancelarii prawnych,
 • jesteśmy w stanie zaoferować elastyczne warunki finansowe i zasady wynagradzania.

Zaufali nam


Nagrody i rankingi

Najwyższa jakość świadczonych przez nas usług była wielokrotnie doceniana. Nasi prawnicy zdobyli liczne nagrody przyznawane przez fachowe wydawnictwa i rankingi oraz branżowe organizacje.

 • The Lawyer European Awards
 • PSIK
 • IFLR1000
 • Legal 500
 • MergerMarket
 • CEE Mergers and Acquisitions
 • Chambers Europe

Kancelaria MFW Fiałek została finalistą The Lawyer European Awards 2022 w kategorii European Specialist Law Firm of The Year.

Praktyka Private Equity, kierowana przez Partnera Kancelarii Mirosława Fiałka została finalistą konkursu Nagrody PSIK w kategorii „doradca prawny”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych. Kancelaria znalazła się w gronie pięciu nominowanych firm prawniczych w Polsce.

Praktyka Private Equity, kierowana przez Partnera Kancelarii Mirosława Fiałka została finalistą konkursu Nagrody PSIK w kategorii „doradca prawny”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych. Kancelaria znalazła się w gronie czterech nominowanych firm prawniczych w Polsce.

W rankingu IFLR1000 2022 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A oraz Capital Markets: Debt i Capital Markets: Equity.

W rankingu IFLR1000 2022 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A, uzyskując wysoką pozycję w Tier 4.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

W rankingu IFLR1000 2021 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

W rankingu IFLR1000 2021-22 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A, uzyskując wysoką pozycję w Tier 4.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu IFLR1000 2020 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu IFLR1000 2019 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu IFLR1000 2018 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu Legal 500 2019 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

 

W rankingu Legal 500 2018 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

 

W rankingu Legal 500 2017 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

W rankingu Legal 500 2016 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

W 2019 roku Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został sklasyfikowany w rankingu MergerMarket jako jeden z najbardziej aktywnych prawników w zakresie praktyki M&A w całym regionie CEE.

W 2018 roku Kancelaria MFW Fiałek została uznana za najlepszą butikową kancelarię roku otrzymując nagrodę CEE Mergers and Acquisitions Awards 2018.

W rankingu Chambers Europe 2022 Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wyróżniony w kategorii Corporate/M&A: Mid-Market w Band 3.

Mirosław Fiałek dołączył do rankingu „po wykazaniu się szeroką aktywnością i znajomością rynku”. Ponadto został uznany za biegłego eksperta w obsłudze przejęć i restrukturyzacji.

W rankingu Chambers Europe 2012 Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wyróżniony w zakresie praktyki Private Equity jako „Up and Coming” i wskazany jako „prawnik ceniony zarówno za szczególną troskę o detale, jak i za umiejętność dostrzegania pełnego obrazu sytuacji” oraz jako „jeden z najlepiej rokujących prawników w zakresie private equity w Polsce”.

 • 2022
 • 2022
 • 2020
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2019
 • 2018
 • 2022
 • 2012
Rekomendacje
01/14

Tutore Poland sp. z o.o.

Kancelaria była doradcą prawnym Tutore Poland sp. z o.o. przy połączeniu Tutore Poland sp. z o.o. z siecią szkół ProfiLingua. W czasie naszej współpracy zespół kierowany przez mec. Fiałka wyróżniał się biznesowym podejściem do Transakcji, dogłębnym zrozumieniem jej problematyki oraz wysokim poziomem merytorycznym. W mojej ocenie współpraca z Kancelarią miała znaczący wpływ na ostateczny sukces Transakcji.

Michał Seider Wiceprezes Zarządu Tutore Poland sp. z o.o.

Tutore Poland sp. z o.o.

Kancelaria MFW Fiałek była doradcą prawnym Tutore Poland sp. z o.o. przy przejęciu pakietu kontrolnego w spółce LangMedia sp. z o.o. Podczas całego procesu mieliśmy przekonanie, że prawnicy kancelarii czuwają nad prawidłowym przebiegiem wszystkich czynności, a ponadto z wyprzedzeniem identyfikują mogące się pojawić problemy wskazując na możliwe rozwiązania.

Michał Seider Wiceprezes Zarządu Tutore Poland sp. z o.o.

Develia S.A.

Zespół Kancelarii kierowany przez Partnera Mirosława Fiałka wykazał się profesjonalizmem, zaangażowaniem, jak również dużą wiedzą i doświadczeniem, co w naszej ocenie przyczyniło się do sprawnego przebiegu i ostatecznego sukcesu transakcji (umowa joint venture z The Heart).

Andrzej Oślizło Prezes Zarządu Develia S.A.

Music & More sp. z o.o. (Tutore Poland sp. z o.o.)

Kancelaria była doradcą prawnym Music & More sp. z o.o. (obecnie Tutore Poland sp. z o.o.) w transakcji pozyskania międzynarodowego inwestora finansowego, która polegała na objęciu mniejszościowego pakietu udziałów przez fundusz z siedzibą w Luksemburgu. Z pełnym przekonaniem możemy zarekomendować Kancelarię jako kompetentnego, solidnego i odpowiedzialnego doradcę prawnego przy transakcjach M&A, a także w ramach obsługi okołotransakcyjnej.

Michał Seider Wiceprezes Zarządu Tutore Poland sp. z o.o.

Develia S.A.

Z pełnym przekonaniem możemy zarekomendować Kancelarię jako kompetentnego, solidnego oraz kompleksowego doradcę prawnego w szczególności w projektach joint venture i doradztwie transakcyjnym. W naszej ocenie współpraca z Kancelarią miała znaczący wpływ na ostateczny sukces transakcji (transakcja joint venture ze spółkami Grupo Lar Holding Polonia i Lar Management Polonia).

Andrzej Oślizło Prezes Zarządu Develia S.A.

Yuniversal Development sp. z o.o.

W czasie naszej współpracy zespół Kancelarii wykazał się profesjonalizmem, doświadczeniem oraz znakomitym zrozumieniem zarówno zagadnień prawnych, jak i otoczenia biznesowego transakcji. W naszej ocenie współpraca z Kancelarią miała znaczący wpływ na powodzenie transakcji.

Wojciech Czyżewski Prokurent, Yuniversal Development sp. z o.o.

CIC sp. z o.o.

Pracowaliśmy z Kancelarią MFW Fiałek przy dwóch transakcjach sprzedaży spółek. Podczas współpracy Kancelaria dała poznać się jako profesjonalny i zaangażowany partner, zapewniający kompleksowe wsparcie prawne na każdym etapie procesów.

Rafał Błędowski Partner, CIC sp. z o.o.

OCRK Polska sp. z o.o.

Kancelaria zapewniła kompleksowe i sprawne doradztwo prawne przy prowadzonej przez naszą spółkę transakcji. Całość przebiegła bardzo sprawnie i profesjonalnie. Zdecydowanie polecam Kancelarię MFW Fiałek.

Marcin Stencel Członek Zarządu OCRK Polska sp. z o.o.

Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A.

Kancelaria odpowiadała za strukturyzację prowadzonej przez naszą spółkę transakcji, a także za przygotowanie, negocjacje i podpisanie dokumentów transakcyjnych oraz zamknięcie transakcji. Mogę zdecydowanie polecić Kancelarię MFW Fiałek.

Marcin Drozdowski Wiceprezes Zarządu Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A.

Clovin S.A.

W trakcie realizacji transakcji zespół Kancelarii musiał zmierzyć się z wyzwaniami wynikającymi ze skomplikowanego procesu inwestycyjnego, w ramach którego do spółki rodzinnej wszedł międzynarodowy fundusz private equity. Przygotowana przez Kancelarię dokumentacja transakcyjna nie tylko kompleksowo zabezpieczyła indywidualnie każdego z akcjonariuszy spółki, lecz także uwzględniła specyfikę działalności spółki, opartej o bliską współpracę dotychczasowych akcjonariuszy.

Arkadiusz Żanowski Prezes Zarządu, Clovin S.A.

Value4Capital

Kancelaria MFW Fiałek doradzała nam w transakcji sprzedaży działalności grupy operującej w sektorze ochrony osób i mienia, na rzecz spółki z siedzibą w Szanghaju, Chiny. Z pełnym przekonaniem mogę zarekomendować Kancelarię jako kompetentnego, solidnego oraz kompleksowego doradcę prawnego przy transakcjach M&A oraz Private Equity, a także w ramach obsługi około transkacyjnej.

Jacek Pogonowski Partner, Value4Capital

ESO Capital

Z pełnym przekonaniem mogę zarekomendować Kancelarię jako kompetentnego doradcę prawnego przy transakcjach M&A oraz PE, wyróżniającego się biznesowym podejściem do transakcji oraz niebywałym zaangażowaniem. W mojej ocenie współpraca z Kancelarią miała znaczący wpływ na powodzenie transakcji.

Richard Butler Founding Partner, Chief Operating Office at ESO Capital

Tempo Finanse sp z o.o.

W czasie naszej współpracy zespół kierowany przez Mirosława Fiałka wyróżniał się biznesowym podejściem do transakcji, dogłębnym zrozumieniem jej problematyki, wysokim poziomem merytorycznym oraz trafnością argumentacji w trakcie prowadzonych negocjacji.

Jarosław Wyrzykowski Prezes Tempo Finanse sp z o.o.

Alvo sp. z o.o. sp.k.

Kancelaria świadczy usługi na poziomie dorównującym największym sieciowym firmom prawniczym. Jej butikowy charakter i wąska specjalizacja są bez wątpienia ogromną zaletą. Nasza transakcja była bardzo złożona, a prawnicy Kancelarii MFW Fiałek byli dla nas nieocenionym wsparciem.

Agata Olszewska Prokurent, Alvo sp. z o.o. sp.k.

W 2021 r. pracowaliśmy przy transakcjach o wartości:

2,97 mld
Nasze Praktyki
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Pozyskanie inwestora
 4. 04. Oferty akcji
 5. 05. Emisje obligacji
 6. 06. Due diligence
 7. 07. Restrukturyzacje
 8. 08. Nieruchomości
 9. 09. Administrowanie zabezpieczeniami
 10. 10. Fundusze inwestycyjne
 11. 11. Doradztwo regulacyjne
 12. 12. Rozwiązywanie sporów
 13. 13. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 14. 14. Pozyskanie finansowania
 15. 15. Prawo gospodarcze
 16. 16. Prawo konkurencji
 17. 17. Programy opcji managerskich
 18. 18. Prawo pracy
 19. 19. Własność intelektualna
 20. 20. Ochrona danych osobowych