PS

Paweł Siwiec

Associate, Adwokat

Paweł posiada ponad trzyletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów gospodarczych w zakresie doradztwa przy projektach transakcji fuzji i przejęć, rynków kapitałowych oraz w ramach bieżącej obsługi korporacyjnej spółek.

Wspiera klientów na wszystkich etapach transakcji, w tym w ramach analiz prawnych due diligence, przygotowania i negocjowania dokumentów transakcyjnych, oraz czynności potransakcyjnych.

Paweł zajmuje się także prawem spółek, w tym przygotowywaniem umów i opinii prawnych, sporządzaniem dokumentów korporacyjnych oraz obsługą zgromadzeń wspólników i walnych zgromadzeń.

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwent podyplomowych studiów Prawa i Ekonomii Rynku Kapitałowego organizowanych przez Szkołę Główną Handlową, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii MFW Fiałek współpracował z wiodącymi w Polsce kancelariami prawnymi.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Pozyskanie inwestora
 4. 04. Due diligence
 5. 05. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 6. 06. Restrukturyzacje
 7. 07. Prawo gospodarcze
 8. 08. Pozyskanie finansowania
 9. 09. Doradztwo regulacyjne
 10. 10. Oferty akcji
 11. 11. Emisje obligacji
 12. 12. Administrowanie zabezpieczeniami
 13. 13. Prawo pracy
 14. 14. Prawo konkurencji

Zrealizowane projekty

 • Develia S.A.

  Doradztwo w transakcji joint venture ze spółkami Grupo Lar Holding Polonia i Lar Management Polonia, należącymi do hiszpańskiej grupy kapitałowej Grupo Lar. Transakcja o łącznej wartości ok. 125 mln złotych dotyczyła realizacji kilku inwestycji deweloperskich zlokalizowanych w Warszawie.

 • Custodia Capital

  Doradztwo w transakcji nabycia 100% udziałów w spółce Atende Software sp. z o.o.

 • Ferro S.A.

  Doradztwo w transakcji nabycia większościowego pakietu akcji w spółce Termet S.A. oraz 100% udziałów w spółce Tester sp. z o.o.

 • Work Service S.A.

  Doradztwo przy pozyskaniu zagranicznego inwestora, w tym przygotowaniu struktury transakcji, negocjacjach, przygotowywaniu i podpisaniu warunkowej umowy inwestycyjnej z Gi International S.R.L.

 • Lime Access sp. z o.o.

  Doradztwo przy pozyskaniu inwestora oraz zawarciu umowy inwestycyjnej obejmującej dokonanie inwestycji w kilku transzach.

 • OCRK sp. z o.o. / Innova Capital

  Doradztwo na rzecz spółki portfelowej funduszu Innova Capital, w transakcji nabycia większościowego pakietu udziałów spółki Marcos Bis.

 • Clovin S.A.

  Doradztwo polskiemu producentowi środków czystości przy transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji na rzecz Avallon polskiego funduszu private equity.

 • Alvo sp. z o.o. sp.k.

  Doradztwo w procesie pozyskania finansowania od czeskiego funduszu BHM Group. Kancelaria doradzała w procesie opracowania struktury transakcji, w tym struktury zabezpieczeń, sporządzenia pełnej dokumentacji transakcyjnej, obejmującej umowę inwestycyjną, umowę pożyczki i szereg umów wykonawczych, a także w procesie negocjacji i zamknięcia transakcji.

 • Profbud sp. z o.o. sp.k.

  Doradztwo w procesie ustanawiania zabezpieczeń emisji obligacji.

 • Spółka zagraniczna

  Doradztwo w procesie inwestycji w polską spółkę z branży informatycznej, w tym w przygotowywaniu dokumentacji transakcyjnej.