PS

Paweł Siwiec

Senior Associate, Adwokat

Paweł posiada ponad pięcioletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów gospodarczych w zakresie doradztwa przy projektach transakcji fuzji i przejęć, due diligence, rynków kapitałowych oraz w ramach bieżącej obsługi korporacyjnej spółek.

Wspiera klientów na wszystkich etapach transakcji, w tym w ramach analiz prawnych due diligence, przygotowania i negocjowania dokumentów transakcyjnych, oraz czynności potransakcyjnych.

Paweł zajmuje się także prawem spółek, w tym przygotowywaniem umów i opinii prawnych, sporządzaniem dokumentów korporacyjnych oraz obsługą zgromadzeń wspólników i walnych zgromadzeń.

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwent podyplomowych studiów Prawa i Ekonomii Rynku Kapitałowego organizowanych przez Szkołę Główną Handlową, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwent Szkoły Prawa Amerykańskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii MFW Fiałek współpracował z wiodącymi w Polsce kancelariami prawnymi.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Pozyskanie inwestora
 4. 04. Due diligence
 5. 05. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 6. 06. Restrukturyzacje
 7. 07. Prawo gospodarcze
 8. 08. Pozyskanie finansowania
 9. 09. Doradztwo regulacyjne
 10. 10. Oferty akcji
 11. 11. Emisje obligacji
 12. 12. Administrowanie zabezpieczeniami
 13. 13. Prawo pracy
 14. 14. Prawo konkurencji

Zrealizowane projekty

 • Milestone Real Estate

  Doradztwo na rzecz Milestone Real Estate sp. z o.o. przy nabyciu 100% udziałów w spółce projektowej będącej właścicielem nieruchomości inwestycyjnej.

 • Renters.pl

  Doradztwo na rzecz wspólników Renters.pl przy sprzedaży większościowego pakietu udziałów w spółce zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami na cele najmu krótkoterminowego na rzecz Polish Enterprise Fund VIII, funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors.

 • Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

  Doradztwo na rzecz wspólników spółki Grupa Nowy Szpital Holding S.A. w związku ze sprzedażą 100% akcji w Spółce na rzecz PHPL s.r.o. należącej do grupy Penta Hospitals International.

 • Vantage Capital

  Doradztwo na rzecz Vantage Capital w transakcji dotyczącej inwestycji w placówki edukacyjne Maple Bear w Polsce.

 • Polski Fundusz Rozwoju S.A.

  Doradztwo na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. w transakcji sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów w spółce PPP Venture sp. z o.o. na rzecz jednego z funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

 • Orkla ASA

  Doradztwo na rzecz Orkla ASA przy transakcji nabycia udziałów w sieci pizzerii Da Grasso.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy zakupie 51% udziałów w spółce LangMedia sp. z o.o.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy połączeniu z siecią szkół ProfiLingua.

 • Polski Fundusz Rozwoju

  Doradztwo na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. w projektach finansowania przedsiębiorstw w ramach Programu Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm i udzielania finansowania płynnościowego i preferencyjnego.

 • Develia S.A.

  Doradztwo w transakcji joint venture ze spółkami Grupo Lar Holding Polonia i Lar Management Polonia, należącymi do hiszpańskiej grupy kapitałowej Grupo Lar. Transakcja o łącznej wartości ok. 125 mln złotych dotyczyła realizacji kilku inwestycji deweloperskich zlokalizowanych w Warszawie.