MF

Mirosław Fiałek

Partner, Radca Prawny

Mirosław posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców, zarówno w ramach transakcji fuzji i przejęć, jak i restrukturyzacjach oraz rozwiązywaniu sporów.

Specjalizuje się w doradztwie dla funduszy private equity oraz venture capital w strukturyzacji i zarządzaniu transakcjami, nadzorze nad projektami due diligence, sporządzaniu dokumentacji transakcyjnej i jej negocjowaniu oraz zarządzaniu procesem negocjacji. Wspiera również bieżące działania funduszy private equity oraz venture capital, a także ich spółek portfelowych.

Biegle porusza się w projektach transakcyjnych, jego atutem jest dogłębna znajomość dokumentacji transakcyjnej oraz umiejętność jej skutecznego i sprawnego negocjowania.

Posiada również bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz przedsiębiorców poszukujących inwestora lub sprzedających swoje przedsiębiorstwa. Głębokie zrozumienie rynku funduszy private quity oraz ponad dwudziestoletnia praktyka transakcyjna pozwala mu skutecznie przeprowadzać transakcje dla założycieli.

Uczestniczył w transakcjach o dużym stopniu innowacyjności, doradzając największym spółkom z rynku mediów i telekomunikacji w Polsce (przejęcie TP Emitel przez Montagu Private Equity, przejęcie Onet przez Ringer Axel Springer).

Pracował z większością funduszy private equity działających na polskim rynku.

Posiada również bogate doświadczenie w sporach potransakcyjnych oraz w restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Przed założeniem MFW Fiałek współpracował z uznanymi kancelariami prawnymi m.in. Allen & Overy, Gessel, Peter Nielsen & Partners.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Pozyskanie inwestora
 4. 04. Due diligence
 5. 05. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 6. 06. Programy opcji managerskich
 7. 07. Restrukturyzacje
 8. 08. Prawo gospodarcze
 9. 09. Pozyskanie finansowania
 10. 10. Rozwiązywanie sporów
 11. 11. Ochrona danych osobowych
 12. 12. Prawo konkurencji
 13. 13. Własność intelektualna
 14. 14. Prawo pracy

Zrealizowane projekty

 • Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

  Doradztwo na rzecz wspólników spółki Grupa Nowy Szpital Holding S.A. w związku ze sprzedażą 100% akcji w Spółce na rzecz PHPL s.r.o. należącej do grupy Penta Hospitals International.

 • Polski Fundusz Rozwoju S.A.

  Doradztwo na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. w transakcji sprzedaży wszystkich posiadanych udziałów w spółce PPP Venture sp. z o.o. na rzecz jednego z funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

 • Orkla ASA

  Doradztwo na rzecz Orkla ASA przy transakcji nabycia udziałów w sieci pizzerii Da Grasso.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy zakupie 51% udziałów w spółce LangMedia sp. z o.o.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy połączeniu z siecią szkół ProfiLingua.

 • Tar Heel Capital sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tar Heel Capital Sp. z o.o. w transakcji nabycia większościowego pakietu udziałów w spółce SmakMak sp. z o.o.

 • Polski Fundusz Rozwoju

  Doradztwo na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. w projektach finansowania przedsiębiorstw w ramach Programu Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm i udzielania finansowania płynnościowego i preferencyjnego.

 • Develia S.A.

  Doradztwo na rzecz Develia S.A. w związku z zawarciem umowy współpracy joint venture z firmą The Heart, która zajmuje się venture building.

 • PZU Zdrowie S.A.

  Doradztwo przy przejęciu spółki z branży medycznej zajmującej się diagnostyką obrazową przez Bonus-Diagnosta sp. z o.o., spółkę z grupy PZU Zdrowie S.A. 

 • Develia S.A.

  Doradztwo na rzecz Develia S.A. przy podpisaniu listu intencyjnego o współpracy joint venture z Hillwood Polska sp. z o.o.


Nagrody i rankingi

Najwyższa jakość świadczonych przez Mirosława Fiałka oraz Kancelarię usług była wielokrotnie doceniana przez fachowe wydawnictwa i rankingi oraz branżowe organizacje.

 • PSIK
 • IFLR1000
 • Legal 500
 • MergerMarket
 • CEE Mergers and Acquisitions
 • Chambers Europe

Praktyka Private Equity, kierowana przez Partnera Kancelarii Mirosława Fiałka została finalistą konkursu Nagrody PSIK w kategorii „doradca prawny”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych. Kancelaria znalazła się w gronie pięciu nominowanych firm prawniczych w Polsce.

Praktyka Private Equity, kierowana przez Partnera Kancelarii Mirosława Fiałka została finalistą konkursu Nagrody PSIK w kategorii „doradca prawny”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych. Kancelaria znalazła się w gronie czterech nominowanych firm prawniczych w Polsce.

W rankingu IFLR1000 2022 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A oraz Capital Markets: Debt i Capital Markets: Equity.

W rankingu IFLR1000 2022 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A, uzyskując wysoką pozycję w Tier 4.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

W rankingu IFLR1000 2021 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

W rankingu IFLR1000 2021-22 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A, uzyskując wysoką pozycję w Tier 4.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu IFLR1000 2020 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu IFLR1000 2019 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu IFLR1000 2018 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu Legal 500 2019 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

 

W rankingu Legal 500 2018 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

 

W rankingu Legal 500 2017 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

W rankingu Legal 500 2016 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

W 2019 roku Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został sklasyfikowany w rankingu MergerMarket jako jeden z najbardziej aktywnych prawników w zakresie praktyki M&A w całym regionie CEE.

W 2018 roku Kancelaria MFW Fiałek została uznana za najlepszą butikową kancelarię roku otrzymując nagrodę CEE Mergers and Acquisitions Awards 2018.

W rankingu Chambers Europe 2022 Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wyróżniony w kategorii Corporate/M&A: Mid-Market w Band 3.

Mirosław Fiałek dołączył do rankingu „po wykazaniu się szeroką aktywnością i znajomością rynku”. Ponadto został uznany za biegłego eksperta w obsłudze przejęć i restrukturyzacji.

W rankingu Chambers Europe 2012 Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wyróżniony w zakresie praktyki Private Equity jako „Up and Coming” i wskazany jako „prawnik ceniony zarówno za szczególną troskę o detale, jak i za umiejętność dostrzegania pełnego obrazu sytuacji” oraz jako „jeden z najlepiej rokujących prawników w zakresie private equity w Polsce”.

 • 2022
 • 2020
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2019
 • 2018
 • 2022
 • 2012