MF

Mirosław Fiałek

Partner, Radca Prawny

Mirosław posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców, zarówno w ramach transakcji fuzji i przejęć, jak i restrukturyzacjach oraz rozwiązywaniu sporów.

Specjalizuje się w doradztwie dla funduszy private equity oraz venture capital w strukturyzacji i zarządzaniu transakcjami, nadzorze nad projektami due diligence, sporządzaniu dokumentacji transakcyjnej i jej negocjowaniu oraz zarządzaniu procesem negocjacji. Wspiera również bieżące działania funduszy private equity oraz venture capital, a także ich spółek portfelowych.

Biegle porusza się w projektach transakcyjnych, jego atutem jest dogłębna znajomość dokumentacji transakcyjnej oraz umiejętność jej skutecznego i sprawnego negocjowania.

Posiada również bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz przedsiębiorców poszukujących inwestora lub sprzedających swoje przedsiębiorstwa. Głębokie zrozumienie rynku funduszy private quity oraz ponad dwudziestoletnia praktyka transakcyjna pozwala mu skutecznie przeprowadzać transakcje dla założycieli.

Uczestniczył w transakcjach o dużym stopniu innowacyjności, doradzając największym spółkom z rynku mediów i telekomunikacji w Polsce (przejęcie TP Emitel przez Montagu Private Equity, przejęcie Onet przez Ringer Axel Springer).

Pracował z większością funduszy private equity działających na polskim rynku.

Posiada również bogate doświadczenie w sporach potransakcyjnych oraz w restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Przed założeniem MFW Fiałek współpracował z uznanymi kancelariami prawnymi m.in. Allen & Overy, Gessel, Peter Nielsen & Partners.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Pozyskanie inwestora
 4. 04. Due diligence
 5. 05. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 6. 06. Programy opcji managerskich
 7. 07. Restrukturyzacje
 8. 08. Prawo gospodarcze
 9. 09. Pozyskanie finansowania
 10. 10. Rozwiązywanie sporów
 11. 11. Ochrona danych osobowych
 12. 12. Prawo konkurencji
 13. 13. Własność intelektualna
 14. 14. Prawo pracy

Zrealizowane projekty

 • CofounderZone sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz funduszu CofounderZone przy rundzie finansowania Aleet Sp. z o.o. Fundusz CofounderZone działał jako lead inwestor, ko-inwestorami byli także aniołowie biznesu oraz fundusz FundingBox.

 • Arka Gdynia S.A.

  Doradztwo Michałowi Kołakowskiemu, większościowemu właścicielowi spółki Arka Gdynia S.A., przy zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży 75% akcji oraz przy zakończeniu sporu dotyczącego tytułu własności do sprzedawanych akcji z poprzednim większościowym akcjonariuszem klubu.

 • Grupa Scanmed

  Doradztwo na rzecz Grupy Scanmed z portfela Abris Capital w transakcji nabycia 100% udziałów w Centrum Rehabilitacji sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie.

 • Cogito Capital Partners

  Doradztwo na rzecz Cogito Capital Partners w ramach inwestycji w rundzie inwestycyjnej serii A w SKY ENGINE AI, londyńskiego dostawcę platformy Generative AI Synthetic Data Cloud do głębokiego uczenia w sztucznej inteligencji wizyjnej, oraz jego polskiej spółki zależnej Sky Engine Sp. z o.o.

 • XBS

  Doradztwo na rzecz XBS przy refinansowaniu obecnych kredytów oraz uzyskaniu nowego kredytu inwestycyjnego.

 • Play

  Doradztwo na rzecz podmiotu z grupy Play przy nabyciu 51% udziałów w Phobos Grupa Taurus sp. z o.o.

 • Langmedia sp. z o.o.

  Doradztwo przy pozyskaniu finansowania dla Langmedia sp. z o.o., spółki z grupy kapitałowej Tutore Poland sp. z o.o.

 • Solita

  Doradztwo na rzecz firmy Solita, specjalizującej się w technologii, danych i projektowaniu, w ramach projektu dotyczącego inwestycji i integracji z Future Mind sp. z o.o.

 • Grupa Scanmed

  Doradztwo na rzecz Grupy Scanmed z portfela Abris Capital w transakcji nabycia 100% udziałów w Med-Lux sp. z o.o.

 • Spółka IT

  Doradztwo na rzecz akcjonariuszy mniejszościowych spółki z sektora informatycznego w związku z realizacją opcji sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji przez akcjonariusza mniejszościowego oraz realizacją earn-out.


Nagrody i rankingi

Najwyższa jakość świadczonych przez Mirosława Fiałka oraz Kancelarię usług była wielokrotnie doceniana przez fachowe wydawnictwa i rankingi oraz branżowe organizacje.

 • Rzeczpospolita
 • The Lawyer European Awards
 • PSIK
 • Chambers Europe
 • IFLR1000
 • Legal 500
 • MergerMarket
 • CEE Mergers and Acquisitions

W Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika Rzeczpospolita w 2023 roku zostaliśmy wskazani jako lider w kategoriach (Dywizja II – kancelarie do 50 prawników): Prawo handlowe, korporacyjne, fuzje i przejęcia; Private Equity oraz Nieruchomości.

Mirosław Fiałek otrzymał rekomendację jako lider w kategoriach Prawo handlowe, korporacyjne, fuzje i przejęcia oraz Private Equity, a Rafał Siemieniec w kategorii: Nieruchomości.

Kancelaria MFW Fiałek została finalistą The Lawyer European Awards 2023 w kategorii European Specialist Law Firm of The Year.

Kancelaria MFW Fiałek została finalistą The Lawyer European Awards 2022 w kategorii European Specialist Law Firm of The Year.

Praktyka Private Equity, kierowana przez Partnera Kancelarii Mirosława Fiałka została finalistą konkursu Nagrody PSIK w kategorii „doradca prawny”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych. Kancelaria znalazła się w gronie pięciu nominowanych firm prawniczych w Polsce.

Praktyka Private Equity, kierowana przez Partnera Kancelarii Mirosława Fiałka została finalistą konkursu Nagrody PSIK w kategorii „doradca prawny”, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych. Kancelaria znalazła się w gronie czterech nominowanych firm prawniczych w Polsce.

W rankingu Chambers Europe 2023 kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w kategorii Corporate & M&A: Mid Market:

„MFW Fiałek wchodzi do rankingu w wyniku silnego wsparcia rynkowego. Zespół doradza w pełnym zakresie spraw korporacyjnych, w tym w zakresie przejęć, joint ventures i strukturyzowania przedsiębiorstw. Zespół ma doświadczenie w doradztwie na rzecz międzynarodowych inwestorów, w tym funduszy private equity. Wśród klientów zespołu są zarówno krajowe korporacje, jak i międzynarodowe firmy.”

Mirosław Fiałek – partner kancelarii, po raz kolejny został wskazany jako prawnik rekomendowany w kategorii Corporate & M&A: Mid Market. Jego pozycja w tym rankingu wzmocniła się i został wskazany na pozycji Band 2.

Zgodnie z Chambers Europe „Mirosław Fiałek wykazuje się dużą aktywnością i rozpoznawalnością rynkową na poziomie rynku średniego. Mirosław Fiałek jest biegły w obsłudze przejęć i procedur restrukturyzacyjnych.”

W rankingu Chambers Europe 2022 Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wyróżniony w kategorii Corporate/M&A: Mid-Market w Band 3.

Mirosław Fiałek dołączył do rankingu „po wykazaniu się szeroką aktywnością i znajomością rynku”. Ponadto został uznany za biegłego eksperta w obsłudze przejęć i restrukturyzacji.

W rankingu Chambers Europe 2012 Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wyróżniony w zakresie praktyki Private Equity jako „Up and Coming” i wskazany jako „prawnik ceniony zarówno za szczególną troskę o detale, jak i za umiejętność dostrzegania pełnego obrazu sytuacji” oraz jako „jeden z najlepiej rokujących prawników w zakresie private equity w Polsce”.

W rankingu IFLR1000 2023 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A oraz Capital Markets: Debt i Capital Markets: Equity.

W rankingu IFLR1000 2023 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A, uzyskując wysoką pozycję w Tier 4.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

W rankingu IFLR1000 2022 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A oraz Capital Markets: Debt i Capital Markets: Equity.

W rankingu IFLR1000 2022 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A, uzyskując wysoką pozycję w Tier 4.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

W rankingu IFLR1000 2021 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

W rankingu IFLR1000 2021-22 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A, uzyskując wysoką pozycję w Tier 4.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu IFLR1000 2020 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu IFLR1000 2019 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu IFLR1000 2018 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki M&A.

Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został wskazany jako „Highly Regarded” w ramach praktyki M&A.

 

W rankingu Legal 500 2023 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Capital Markets.

W rankingu Legal 500 2019 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

 

W rankingu Legal 500 2018 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

 

W rankingu Legal 500 2017 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

W rankingu Legal 500 2016 Kancelaria MFW Fiałek została wyróżniona w zakresie praktyki Commercial, Corporate and M&A.

W 2019 roku Partner Kancelarii Mirosław Fiałek został sklasyfikowany w rankingu MergerMarket jako jeden z najbardziej aktywnych prawników w zakresie praktyki M&A w całym regionie CEE.

W 2018 roku Kancelaria MFW Fiałek została uznana za najlepszą butikową kancelarię roku otrzymując nagrodę CEE Mergers and Acquisitions Awards 2018.

 • 2023
 • 2023
 • 2022
 • 2022
 • 2020
 • 2023
 • 2022
 • 2012
 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2023
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2019
 • 2018