Rafał Siemieniec
Associate Partner, Radca Prawny
RS

Rafał Siemieniec

Associate Partner, Radca Prawny

Rafał posiada ponad osiemnastoletnie doświadczenie w doradztwie transakcyjnym w zakresie projektów fuzji i przejęć, transakcji opartych na strukturze joint venture oraz transakcji dotyczących nieruchomości. Doradzał krajowym i zagranicznym inwestorom m. in. z sektora produkcyjnego, budowlanego, transportowego, motoryzacyjnego, usług płatniczych oraz spółkom z udziałem Skarbu Państwa przy realizacji projektów inwestycyjnych.

W swojej praktyce Rafał doradzał klientom przy transakcjach na udziałach (share deal) oraz majątku spółek kapitałowych (asset deal), a także we wspólnych przedsięwzięciach. Rafał ponadto reprezentował klientów w postępowaniach koncentracyjnych przed Prezesem UOKiK i nadzorował analizy stanu prawnego podmiotów gospodarczych i nieruchomości (due dilligence).

Rafał posiada również doświadczenie w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek, w tym ich zakładaniu, przekształceniach, likwidacji oraz przygotowywaniu dokumentów wewnętrznych.

Jest autorem publikacji z zakresu prawa nieruchomości.

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent studiów podyplomowych na University of London na kierunku Commercial and Corporate Law. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii MFW Fiałek współpracował z uznanymi kancelariami w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Pozyskanie inwestora
 4. 04. Due diligence
 5. 05. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 6. 06. Programy opcji managerskich
 7. 07. Restrukturyzacje
 8. 08. Prawo gospodarcze
 9. 09. Pozyskanie finansowania
 10. 10. Nieruchomości i proces inwestycyjny
 11. 11. Prawo pracy

Zrealizowane projekty

 • Arka Gdynia S.A.

  Doradztwo Michałowi Kołakowskiemu, większościowemu właścicielowi spółki Arka Gdynia S.A., przy zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży 75% akcji oraz przy zakończeniu sporu dotyczącego tytułu własności do sprzedawanych akcji z poprzednim większościowym akcjonariuszem klubu.

 • Play

  Doradztwo na rzecz podmiotu z grupy Play przy nabyciu 51% udziałów w Phobos Grupa Taurus sp. z o.o.

 • Bvlgari

  Doradztwo na rzecz franczyzobiorcy marki Bvlgari w związku z otwarciem pierwszego sklepu tej luksusowej marki w Polsce.

 • Milestone Real Estate

  Doradztwo na rzecz Milestone Real Estate sp. z o.o. w przeprowadzeniu reorganizacji grupy.

 • ICONA Energy

  Doradztwo na rzecz spółki ICONA Sp. z o.o. w ramach projektów budowy wielkoskalowych instalacji fotowoltaicznych, realizowanych na nieruchomościach dla inwestorów skoncentrowanych w sektorze energetyki odnawialnej.

 • Milestone Real Estate

  Doradztwo na rzecz Milestone Real Estate sp. z o.o. przy nabyciu 100% udziałów w spółce projektowej będącej właścicielem nieruchomości inwestycyjnej.

 • Play

  Doradztwo na rzecz podmiotu z grupy Play przy nabyciu 100% udziałów w spółce Syrion sp. z o.o.

 • Formeds sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz założycieli ForMeds przy sprzedaży udziałów spółki, specjalizującej się w produkcji suplementów diety.

 • Vantage Capital

  Doradztwo na rzecz Vantage Capital w transakcji dotyczącej inwestycji w placówki edukacyjne Maple Bear w Polsce.

 • Milestone Real Estate sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Milestone Real Estate sp. z o.o. w transakcji nabycia udziałów w spółkach projektowych od Bluerock sp. z o.o.


Doceniony przez

 • Rzeczpospolita

W Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika Rzeczpospolita w 2023 roku zostaliśmy wskazani jako lider w kategoriach (Dywizja II – kancelarie do 50 prawników): Prawo handlowe, korporacyjne, fuzje i przejęcia; Private Equity oraz Nieruchomości.

Mirosław Fiałek otrzymał rekomendację jako lider w kategoriach Prawo handlowe, korporacyjne, fuzje i przejęcia oraz Private Equity, a Rafał Siemieniec w kategorii: Nieruchomości.

 • 2023