Transakcje | 05.12.2023

Kancelaria MFW Fiałek doradzała spółce Solita przy projekcie obejmującym inwestycję i integrację z Future Mind

Kancelaria MFW Fiałek doradzała firmie Solita, specjalizującej się w technologii, danych i projektowaniu, w ramach projektu dotyczącego inwestycji i integracji z firmą Future Mind.

Nasze doradztwo obejmowało kompleksową obsługę transakcji, w tym m.in. przeprowadzenie badania prawnego spółki (due diligence) jak również wsparcie w przygotowaniu i negocjacjach dokumentacji transakcyjnej.

Pracami zespołu transakcyjnego kierowali Mirosław Fiałek – Partner oraz Michał Karwacki – Counsel. W skład zespołu weszli również: Paweł Siwiec – Senior Associate, Cezary Giziński – Associate, Michał Kret – Associate, Maksymilian Kulczycki – Associate, Wojciech Lichterowicz – Associate, Mateusz Więckowski – Associate, Natalia Grzegorzewska – Junior Associate oraz Franciszek Furmaniak – Junior Associate.

Strony transakcji

Solita stanowi własność prawie 700 pracowników oraz Apax Digital Fund, funduszu kapitałowego skoncentrowanego na rozwoju technologii, któremu doradza Apax Partners LLP. Solita jest uznaną europejską firmą zajmującą się technologią, danymi i projektowaniem, działającą w Finlandii, Szwecji, Danii, Norwegii, Niemczech, Belgii i Estonii. Po połączeniu sił z Future Mind, Solita zatrudnia obecnie ponad 2000 specjalistów w Europie, posiadających doświadczenie w zakresie doradztwa strategicznego i projektowania biznesowego, rozwoju oprogramowania, danych, sztucznej inteligencji i analityki, zarządzanych usług w chmurze oraz integracji. Wraz z przejęciem Future Mind, Solita wchodzi na polski rynek i poszerza swój zasięg geograficzny.

Future Mind to firma wyspecjalizowana w tworzeniu aplikacji mobilnych, oferująca kompleksowe wsparcie w cyfrowej transformacji. Współpracująca w Polsce m.in. z największymi detalistami (w tym Żabką).