WL

Wojciech Lichterowicz

Associate, Adwokat

Wojciech posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie prawa spółek, prawa gospodarczego i obsługi prawnej podmiotów z branży technologicznej, a także w doradztwie transakcyjnym w zakresie fuzji i przejęć oraz umów inwestycyjnych venture capital.

W swojej praktyce doradzał klientom przy transakcjach na udziałach (share deal) oraz majątku spółek kapitałowych (asset deal). Ponadto wielokrotnie brał udział w przygotowywaniu analiz stanu prawnego podmiotów gospodarczych (due dilligence).

Wojciech posiada również doświadczenie w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek, w tym ich zakładaniu, przekształceniach, likwidacji oraz przygotowywaniu dokumentów wewnętrznych i rejestrowych.

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Stypendysta na uczelni University of Groningen w Holandii, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent szkoły prawa brytyjskiego i europejskiego w Brytyjskim Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego przy Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z University of Cambridge.

Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii MFW Fiałek współpracował z wiodącymi w Polsce kancelariami prawnymi.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Pozyskanie inwestora
 4. 04. Due diligence
 5. 05. Programy opcji managerskich
 6. 06. Restrukturyzacje
 7. 07. Prawo gospodarcze
 8. 08. Pozyskanie finansowania
 9. 09. Rozwiązywanie sporów

Zrealizowane projekty

 • Play

  Doradztwo na rzecz podmiotu z grupy Play przy nabyciu 100% udziałów w spółce Syrion sp. z o.o.

 • Fundusz private equity

  Doradztwo na rzecz funduszu private equity w transakcji sprzedaży większościowego pakietu udziałów funduszu w spółce portfelowej będącej jednocześnie wykupem managerskim.

 • Formeds sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz założycieli ForMeds przy sprzedaży udziałów spółki, specjalizującej się w produkcji suplementów diety.

 • Vantage Capital

  Doradztwo na rzecz Vantage Capital w transakcji dotyczącej inwestycji w placówki edukacyjne Maple Bear w Polsce.

 • Milestone Real Estate sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Milestone Real Estate sp. z o.o. w transakcji nabycia udziałów w spółkach projektowych od Bluerock sp. z o.o.

 • Orkla ASA

  Doradztwo na rzecz Orkla ASA przy transakcji nabycia udziałów w sieci pizzerii Da Grasso.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy zakupie 51% udziałów w spółce LangMedia sp. z o.o.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy połączeniu z siecią szkół ProfiLingua.

 • Tar Heel Capital sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tar Heel Capital Sp. z o.o. w transakcji nabycia większościowego pakietu udziałów w spółce SmakMak sp. z o.o.

 • Polski Fundusz Rozwoju

  Doradztwo na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. w projektach finansowania przedsiębiorstw w ramach Programu Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm i udzielania finansowania płynnościowego i preferencyjnego.