MK

Michał Karwacki

Counsel, Adwokat

Michał posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie transakcyjne w doradztwie prawnym na rzecz inwestorów, przedsiębiorców i założycieli w ramach transakcji M&A, private equity oraz venture capital.

Uczestniczy w strukturyzacji i przeprowadzaniu transakcji, nadzorze nad projektami due diligence, sporządzaniu dokumentacji transakcyjnej i jej negocjowaniu.

Doradzał zarówno przy projektach transakcyjnych inwestorów, m.in. dla Abris Capital Partners, Resource Partners, Value4Capital, Avallon MBO, Cogito Capital Partners, EEC Ventures, Innova Capital, IK Capital oraz znanych koncernów, w tym Cadbury, Pilkington, Bauer, Fortis Meble czy Adamed Pharma, jak i startupów, które dopiero zaczynały swoją biznesową przygodę.

Negocjował znaczną liczbę dokumentacji venture capital, w tym umowy inwestycyjne, umowy wspólników, umowy finansowania, umowy spółek czy opcji pracowniczych.

Ponadto posiada bogate doświadczenie w polubownym rozwiązywaniu kwestii spornych, w tym jako mediator w sporach między stronami.

Dzieli się ekspertyzą w stacjach telewizyjnych, w tym TVN CNBC oraz TVP.

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Centrum Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z University of Florida G. Levin College of Law.

Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii MFW Fiałek przez ponad dwie dekady współpracował z międzynarodowymi kancelariami prawnymi.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Pozyskanie inwestora
 4. 04. Due diligence
 5. 05. Restrukturyzacje
 6. 06. Fundusze inwestycyjne
 7. 07. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 8. 08. Prawo gospodarcze

Zrealizowane projekty

 • Solita

  Doradztwo na rzecz firmy Solita, specjalizującej się w technologii, danych i projektowaniu, w ramach projektu dotyczącego inwestycji i integracji z Future Mind sp. z o.o.

 • Grupa Scanmed

  Doradztwo na rzecz Grupy Scanmed z portfela Abris Capital w transakcji nabycia 100% udziałów w Med-Lux sp. z o.o.

 • Spółka IT

  Doradztwo na rzecz akcjonariuszy mniejszościowych spółki z sektora informatycznego w związku z realizacją opcji sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji przez akcjonariusza mniejszościowego oraz realizacją earn-out.