MK

Michał Kret

Associate, Radca Prawny

Michał posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa rynku kapitałowego i kompleksowego doradztwa na rzecz podmiotów z branży inwestycyjnej.

Ma również duże doświadczenie w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek, w tym doradztwie na rzecz spółek publicznych i podmiotów nadzorowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W swojej dotychczasowej pracy doradzał podmiotom prowadzącym działalność w różnych obszarach gospodarki, w tym z branży gamingowej, finansowej, fintechowej i alternatywnych źródeł energii. Wielokrotnie brał udział w projektach dotyczących przeprowadzenia ofert publicznych i sporządzenia dokumentacji emisyjnej oraz reprezentował emitentów przed Komisją Nadzoru Finansowego. Brał udział w postępowaniach koncentracyjnych prowadzonych przed Prezesem UOKiK.

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Przed dołączeniem do zespołu kancelarii MFW Fiałek związany był m.in. z jedną z wiodących polskich kancelarii prawnych specjalizujących się w kompleksowym doradztwie na rzecz podmiotów z branży finansowej oraz doradztwie na rzecz klientów prywatnych.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 2. 02. Prawo konkurencji
 3. 03. Prawo gospodarcze
 4. 04. Doradztwo regulacyjne
 5. 05. Administrowanie zabezpieczeniami
 6. 06. Emisje obligacji
 7. 07. Oferty akcji

Zrealizowane projekty

 • Solita

  Doradztwo na rzecz firmy Solita, specjalizującej się w technologii, danych i projektowaniu, w ramach projektu dotyczącego inwestycji i integracji z Future Mind sp. z o.o.

 • Grupa Scanmed

  Doradztwo na rzecz Grupy Scanmed z portfela Abris Capital w transakcji nabycia 100% udziałów w Med-Lux sp. z o.o.

 • Tutore International Luxembourg S.à r.l.

  Doradztwo na rzecz Tutore International Luxembourg S.à r.l. w transakcji przejęcia wyłącznej kontroli nad Tutore Poland sp. z o.o.

 • Play

  Doradztwo na rzecz podmiotu z grupy Play przy nabyciu 100% udziałów w spółce Syrion sp. z o.o.

 • Renters.pl

  Doradztwo na rzecz wspólników Renters.pl przy sprzedaży większościowego pakietu udziałów w spółce zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami na cele najmu krótkoterminowego na rzecz Polish Enterprise Fund VIII, funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors.