MW

Mateusz Więckowski

Associate, Adwokat

Mateusz posiada doświadczenie w doradztwie transakcyjnym fuzji i przejęć przedsiębiorstw w sektorze private equity oraz venture capital.

Wspiera klientów na etapie badania due diligence oraz przygotowania i negocjowania dokumentacji transakcyjnej, zarówno w transakcjach na udziałach (share deal), jak i na majątku spółek (asset deal).  Doradza na bieżąco w obszarze prawa spółek oraz w zakresie corporate governance. Ponadto zajmuje się prawem sportowym.

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych: Fuzje i Przejęcia Przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Ponadto Mateusz zasiada w Radzie Nadzorczej klubu piłkarskiego Arka Gdynia S.A. oraz jest członkiem Komisji Dialogu Społecznego przy PZPN.

Przed dołączeniem do zespołu MFW Fiałek współpracował z kancelarią prawną prężnie działającą na rynku doradztwa w obszarze fuzji i przejęć.

Języki: polski, angielski, francuski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Due diligence
 4. 04. Restrukturyzacje
 5. 05. Administrowanie zabezpieczeniami
 6. 06. Prawo gospodarcze
 7. 07. Prawo konkurencji
 8. 08. Prawo pracy

Zrealizowane projekty

 • Solita

  Doradztwo na rzecz firmy Solita, specjalizującej się w technologii, danych i projektowaniu, w ramach projektu dotyczącego inwestycji i integracji z Future Mind sp. z o.o.

 • Grupa Scanmed

  Doradztwo na rzecz Grupy Scanmed z portfela Abris Capital w transakcji nabycia 100% udziałów w Med-Lux sp. z o.o.

 • Dom Whisky

  Doradztwo na rzecz udziałowców spółek z Grupy Dom Whisky przy sprzedaży 80% udziałów na rzecz zewnętrznego inwestora – United Beverages.

 • Play

  Doradztwo na rzecz podmiotu z grupy Play przy nabyciu 100% udziałów w spółce Syrion sp. z o.o.

 • Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

  Doradztwo na rzecz wspólników spółki Grupa Nowy Szpital Holding S.A. w związku ze sprzedażą 100% akcji w Spółce na rzecz PHPL s.r.o. należącej do grupy Penta Hospitals International.

 • Vantage Capital

  Doradztwo na rzecz Vantage Capital w transakcji dotyczącej inwestycji w placówki edukacyjne Maple Bear w Polsce.

 • Orkla ASA

  Doradztwo na rzecz Orkla ASA przy transakcji nabycia udziałów w sieci pizzerii Da Grasso.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy zakupie 51% udziałów w spółce LangMedia sp. z o.o.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy połączeniu z siecią szkół ProfiLingua.

 • Develia S.A.

  Doradztwo na rzecz Develia S.A. w związku z zawarciem umowy współpracy joint venture z firmą The Heart, która zajmuje się venture building.