Transakcje | 14.11.2022

Doradzamy Vantage Capital w transakcji dotyczącej inwestycji w placówki edukacyjne Maple Bear w Polsce

Kancelaria MFW Fiałek doradza funduszowi Vantage Capital w transakcji dotyczącej inwestycji w realizację placówek edukacyjnych opartych na kanadyjskim systemie edukacji dwujęzycznej. Transakcja jest częścią programu inwestycyjnego Vantage Capital w Maple Bear CEE o łącznej wartości ok. 100 mln euro.  

Nasze doradztwo

Doradztwo Kancelarii obejmuje kompleksowe wsparcie w transakcji, w szczególności przygotowanie i negocjacje umowy inwestycyjnej i wspólników, wsparcie w implementacji struktury korporacyjnej w Polsce oraz w negocjacjach umowy franczyzowej, przeprowadzenie podpisania i zamknięcia transakcji.

Rafał Siemieniec – Counsel prowadzi projekt i kieruje pracami zespołu. W skład zespołu projektowego wchodzą również Grzegorz Policht – Associate, Paweł Siwiec – Associate, Wojciech Lichterowicz – Associate, Mateusz Więckowski – Associate i Adrianna Kłoda-Szczesna – Junior Associate.

Strony transakcji

Vantage Capital jest funduszem private equity z siedzibą w Johannesburgu (RPA), zarządzającym aktywami o wartości ponad 1,4 mld dolarów. Od 2006 roku oddział Vantage Mezzanine funduszu dokonał 33 inwestycji w 11 krajach afrykańskich, co czyni go największym i najbardziej doświadczonym niezależnym podmiotem udzielającym finansowania mezzanine na kontynencie.

Maple Bear to największa i najszybciej rozwijająca się sieć szkół dwujęzycznych K-12 na świecie, oferująca dwujęzyczne metody i strategie nauczania, wykorzystujące kanadyjskie i lokalne programy nauczania. Obecnie istnieje ponad 570 franczyz szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Maple Bear w ponad 30 krajach, z czego 10 działa lub jest w trakcie realizacji w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki partnerstwu z Vantage Capital w ciągu 10 lat powstanie kolejnych 200 szkół w 22 krajach.