AK

Adrianna Kłoda-Szczesna

Junior Associate

Adrianna posiada doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa spółek, prawa handlowego i regulacji w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Uczestniczyła w transakcjach realizowanych zarówno w formie share jak i asset deal, w tym także w transakcjach nieruchomościowych. Wielokrotnie brała udział w przygotowywaniu analiz stanu prawnego nieruchomości (due dilligence). W swojej praktyce świadczyła również usługi podmiotom sektora finansowego w zakresie wdrażania i optymalizacji systemów AML/CFT. Adrianna wspierała również instytucje obowiązane w trakcie procesów kontrolnych organów nadzorczych.

Adrianna posiada również doświadczenie w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek, w tym ich zakładaniu, przekształceniach oraz przygotowywaniu dokumentów wewnętrznych i rejestrowych.

Aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Przed dołączeniem do zespołu kancelarii MFW Fiałek związana była z jedną z polskich kancelarii prawnych specjalizujących się w kompleksowej obsłudze spółek oraz przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Due diligence
 3. 03. Restrukturyzacje
 4. 04. Nieruchomości
 5. 05. Prawo gospodarcze

Zrealizowane projekty

 • Orkla ASA

  Doradztwo na rzecz Orkla ASA przy transakcji nabycia udziałów w sieci pizzerii Da Grasso.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy zakupie 51% udziałów w spółce LangMedia sp. z o.o.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy połączeniu z siecią szkół ProfiLingua.

 • Tar Heel Capital sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tar Heel Capital Sp. z o.o. w transakcji nabycia większościowego pakietu udziałów w spółce SmakMak sp. z o.o.