GP

Grzegorz Policht

Associate, Radca Prawny

Grzegorz posiada ponad sześcioletnie doświadczenie w zakresie prawa spółek i obsługi prawnej podmiotów z branży technologicznej, a także w doradztwie transakcyjnym w zakresie fuzji i przejęć oraz umów inwestycyjnych venture capital.

W swojej praktyce doradzał klientom przy transakcjach na udziałach (share deal) oraz majątku spółek kapitałowych (asset deal), a także wspierał klientów przy umowach inwestycyjnych. Ponadto, wielokrotnie brał udział w przygotowywaniu analiz stanu prawnego podmiotów gospodarczych (due dilligence).

Grzegorz posiada również doświadczenie w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek, w tym ich zakładaniu, przekształceniach, likwidacji oraz przygotowywaniu dokumentów wewnętrznych i rejestrowych.

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu, członek Komisji Nowych Technologii przy Federacji Adwokatur Europejskich (Fédération des Barreaux d’Europe (FBE)).

Przed dołączeniem do zespołu kancelarii MFW Fiałek związany był m.in. z jedną z największych polskich kancelarii prawnych specjalizujących się w kompleksowej obsłudze podmiotów z branży nowych technologii oraz największej kancelarii zajmującej się obsługą podmiotów technologicznych i hazardowych na Malcie.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Due diligence
 3. 03. Prawo gospodarcze
 4. 04. Restrukturyzacje
 5. 05. Private equity i venture capital

Zrealizowane projekty

 • Vantage Capital

  Doradztwo na rzecz Vantage Capital w transakcji dotyczącej inwestycji w placówki edukacyjne Maple Bear w Polsce.

 • Orkla ASA

  Doradztwo na rzecz Orkla ASA przy transakcji nabycia udziałów w sieci pizzerii Da Grasso.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy zakupie 51% udziałów w spółce LangMedia sp. z o.o.

 • Tutore Poland sp. z o.o.

  Doradztwo na rzecz Tutore Poland sp. z o.o., jednego z liderów w branży edukacyjnej, przy połączeniu z siecią szkół ProfiLingua.