Transakcje | 09.09.2022

Doradzaliśmy Tutore Poland przy połączeniu z ProfiLingua

Kancelaria MFW Fiałek doradzała Tutore Poland sp. z o.o., jednemu z liderów w branży edukacyjnej, przy połączeniu z siecią szkół ProfiLingua. Połączenie zostanie dokonane poprzez wydzielenie sieci szkół ProfiLingua ze spółki Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. W wyniku transakcji Tutore Poland sp. z o.o. połączy siły z najbardziej rozpoznawalną marką edukacyjną w Polsce – ProfiLingua. Zarówno Tutore Poland sp. z o.o., jak i ProfiLingua nadal będą funkcjonować na rynku pod oddzielnymi brandami.

Nasze doradztwo

Kompleksowe doradztwo prawne w transakcji obejmowało w szczególności przygotowanie Tutore Poland sp. z o.o. do transakcji, strukturyzację transakcji oraz przygotowanie i wynegocjowanie dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy inwestycyjnej i wspólników. Ponadto, wspieraliśmy wspólników spółki w zbudowaniu struktury holdingowej, w tym w przygotowaniu i wynegocjowaniu umowy wspólników.

Pracami zespołu transakcyjnego kierował Partner Mirosław Fiałek. Ponadto w skład zespołu weszli: Paweł Siwiec – Associate, Wojciech Lichterowicz – Associate, Mateusz Więckowski – Associate, Grzegorz Policht – Associate oraz Adrianna Kłoda-Szczesna – Junior Associate.

Strony transakcji

Tutore Poland sp. z o.o. (dawniej Music & More sp. z o.o.) rozpoczęło działania edukacyjne w 2017 roku. Za cel postawiono sobie dotarcie z nowoczesną ofertą nauczania do jak największej liczby osób. Na początku działalności Tutore Poland sp. z o.o. realizowało stacjonarne zajęcia w ponad 1000 placówkach w całej Polsce. Po wybuchu pandemii w 2020 roku spółka wprowadziła nowy model biznesowy – edukację online dla dzieci i dorosłych. Dziś realizuje innowacyjne zajęcia na unikalnej, autorskiej platformie.

ProfiLingua jest jedną z najdłużej działających i najlepiej rozpoznawalnych szkół językowych w Polsce Oferuje kursy językowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w zakresie kilkunastu języków obcych. Każdego roku z usług ProfiLingua korzysta ponad 25.000 uczniów zarówno za pośrednictwem własnej sieci szkół zlokalizowanych w głównych miastach w Polsce, jak i online.