Mariusz Domagała
Senior Associate, Radca Prawny
MD

Mariusz Domagała

Senior Associate, Radca Prawny

Mariusz posiada 15 letnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, transakcjach fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Doradza klientom na wszystkich etapach transakcji M&A, prowadzi i nadzoruje badania due diligence, doradza przy strukturyzacji transakcji oraz przygotowuje i negocjuje dokumentację transakcyjną.

Poza doradztwem transakcyjnym Mariusz wspiera klientów także w procesach restrukturyzacji przedsiębiorstw, w tym w procesach restrukturyzacji wewnątrzgrupowej, obejmujących połączenia, podziały oraz przekształcenia spółek.

Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie w zakresie kształtowania ładu korporacyjnego (corporate governance) w spółkach, sporządzania i negocjowania umów inwestycyjnych oraz umów pomiędzy wspólnikami albo akcjonariuszami (investments and shareholders agreements).

Doradzał funduszom private equity, klientom korporacyjnym działającym w różnych sektorach gospodarki. Pracował również przy transakcjach typu trade finance oraz real estate finance.

W swojej praktyce Mariusz świadczył usługi doradztwa prawnego na rzecz polskich i zagranicznych klientów w zakresie różnych aspektów ich działalności w Polsce, w tym w zagadnieniach dotyczących zakładania działalności gospodarczej w Polsce oraz bieżącej obsługi korporacyjnej. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie rozwiązywania sporów korporacyjnych.

Mariusz jest radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii MFW Fiałek współpracował z wiodącymi w Polsce kancelariami prawnymi.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Due diligence
 4. 04. Restrukturyzacje
 5. 05. Nieruchomości i proces inwestycyjny
 6. 06. Fundusze inwestycyjne
 7. 07. Rozwiązywanie sporów
 8. 08. Prawo gospodarcze

Zrealizowane projekty

 • Ostendi Global

  Doradztwo na rzecz Ostendi Global, będącej właścicielem platformy OstendiHR, oraz jej wspólnikom w związku z realizacją rundy inwestycyjnej, która polegała na pozyskaniu inwestycji Smartlink Partners.

 • Dom Whisky

  Doradztwo na rzecz udziałowców spółek z Grupy Dom Whisky przy sprzedaży 80% udziałów na rzecz zewnętrznego inwestora – United Beverages.