Doradztwo | 17.08.2022

Doradzaliśmy w ramach rządowego programu wsparcia „Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm”

Kancelaria MFW Fiałek była jednym z doradców Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. (PFR) w projektach finansowania przedsiębiorstw w ramach Programu Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm i udzielania finansowania płynnościowego i preferencyjnego.

Tarcza Finansowa PFR to program pomocowy PFR, uruchomiony w ramach Tarczy Antykryzysowej w 2020 roku. Program zakładał udostępnienie dużym przedsiębiorcom finansowania na warunkach preferencyjnych dla zapewnienia płynności i stabilności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce w związku ze skutkami pandemii COVID-19.

Nasze doradztwo

Nasze doradztwo w ciągu dwóch lat trwania programu obejmowało m.in.:

  • due diligence stanu prawnego przedsiębiorstw ubiegających się o finansowanie;
  • negocjowanie dokumentacji transakcyjnej;
  • wsparcie w podpisaniu i zamknięciu transakcji, w tym ustanawianiu zabezpieczeń udzielanych finansowań;
  • wsparcie potransakcyjne.

Przy naszym zaangażowaniu pomoc finansowa PFR została udzielona przedsiębiorstwom z ważnych sektorów gospodarki, w tym transportowego, hotelarskiego i rehabilitacyjnego, mediów i rozrywki.

W ramach kancelarii PFR wspierał zespół, którym kierowali Partner kancelarii Mirosław Fiałek oraz Counsel Rafał Siemieniec. Koordynację prac poszczególnych zespołów zapewniali również Paweł Siwiec – Associate oraz Wojciech Lichterowicz – Associate.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju, której priorytetem są inwestycje infrastrukturalne, innowacje, rozwój przedsiębiorczości, eksport i ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw, wsparcie samorządów, realizacja programu Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz obsługa inwestycji zagranicznych.