Transakcje | 14.09.2022

Doradzaliśmy Tutore Poland przy przejęciu pakietu kontrolnego w spółce LangMedia

Kancelaria MFW Fiałek doradzała Tutore Poland sp. z o.o., jednemu z liderów w branży edukacyjnej, przy zakupie 51% udziałów w spółce LangMedia sp. z o.o.

Nasze doradztwo

Kompleksowe doradztwo prawne w transakcji obejmowało w szczególności przeprowadzenie badania prawnego spółki LangMedia sp. z o.o. oraz przygotowanie i wynegocjowanie dokumentacji transakcyjnej, w tym umów sprzedaży udziałów oraz umowy wspólników.

Pracami zespołu transakcyjnego kierował Partner Mirosław Fiałek. Ponadto w skład zespołu weszli: Paweł Siwiec – Associate, Wojciech Lichterowicz – Associate, Mateusz Więckowski – Associate, Grzegorz Policht – Associate oraz Adrianna Kłoda-Szczesna – Junior Associate.

Strony transakcji

Tutore Poland sp. z o.o. (dawniej Music & More sp. z o.o.) rozpoczęło działania edukacyjne w 2017 roku. Za cel postawiono sobie dotarcie z nowoczesną ofertą nauczania do jak największej liczby osób. Na początku działalności Tutore Poland sp. z o.o. realizowało stacjonarne zajęcia w ponad 1000 placówkach w całej Polsce. Po wybuchu pandemii w 2020 roku spółka wprowadziła nowy model biznesowy – edukację online dla dzieci i dorosłych. Dziś realizuje innowacyjne zajęcia na unikalnej, autorskiej platformie.

LangMedia sp. z o.o. Jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych szkół językowych w Polsce uczących pasywnie w oparciu o własną aplikację eTutor. W jej ofercie znajdują się kursy językowe zarówno dla osób fizycznych jak i dla firm.