Transakcje | 03.01.2022

Bielenda przejęła SHE Cosmetic Lab ze wsparciem naszych prawników

Kancelaria MFW Fiałek doradzała spółce Bielenda Kosmetyki Naturalne z portfela Innova Capital przy przejęciu polskiej firmy kosmetycznej – SHE Cosmetic Lab, która specjalizuje się w produktach do pielęgnacji dłoni i stóp.

Kompleksowe doradztwo prawne transakcji obejmowało w szczególności przeprowadzenie badania prawnego spółki oraz przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej.

Pracami zespołu transakcyjnego kierował Partner Mirosław Fiałek. Ponadto w skład zespołu weszli: Rafał Siemieniec – Counsel, Wojciech Lichterowicz – Associate, Paweł Siwiec – Associate, Natalia Chojnowska – Junior Associate oraz Barbara Kwaśnicka – Junior Associate.

Bielenda Kosmetyki Naturalne sp. z o.o. jest liderem na polskim rynku kosmetyków pielęgnacyjnych. W styczniu zeszłego roku spółka nabyła dwie duże marki: Soraya i Dermika. Kolejne przejęcia nie tylko poszerzają asortyment kosmetyków. Wzmacniają także pozycję Bielendy na krajowym rynku i zwiększają konkurencyjność polskich produktów również za granicą.

SHE Cosmetic Lab sp. z o.o. jest twórcą wyspecjalizowanych, naturalnych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji dłoni i stóp. W portfolio firmy znajdują się takie marki jak SHE HAND, SHE FOOT oraz MAN FOOT.