Transakcje | 27.07.2022

Doradzaliśmy Develia S.A. przy podpisaniu umowy współpracy joint venture z The Heart

Kancelaria MFW Fiałek doradzała Develia S.A. przy podpisaniu umowy współpracy w ramach joint venture z firmą The Heart, zajmującą się venture building.

W ramach umowy powstanie spółka, której głównym produktem będzie platforma do zarządzania wynajmem mieszkań skierowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. The Heart jest partnerem technologicznym odpowiadającym za stworzenie i funkcjonowanie platformy.

Nasze doradztwo

Nasze doradztwo obejmuje kompleksowe wsparcie Develii w związku z podpisaną umową współpracy, w szczególności w zakresie przygotowania i negocjowania dokumentacji transakcyjnej oraz przygotowania wniosku o zgodę na koncentrację do UOKIK.

Pracami zespołu transakcyjnego kieruje Partner Mirosław Fiałek. Ponadto w skład zespołu wchodzą: Rafał Siemieniec – Counsel oraz Mateusz Więckowski – Associate.

Strony transakcji

Develia S.A. jest jedną z czołowych grup deweloperskich w Polsce notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Realizuje inwestycje komercyjne i mieszkaniowe w sześciu największych miastach Polski – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Łodzi.

The Heart to firma zajmująca się venture buildingiem. Współpracuje z wiodącymi korporacjami w celu tworzenia nowych firm, produktów i kanałów dystrybucji dostosowując potrzeby korporacji do tempa, technologii i talentów ekosystemu startupów.