Transakcje | 03.10.2023

Kancelaria MFW Fiałek była doradcą Ostendi Global oraz jej wspólników przy pozyskaniu inwestycji Smartlink Partner

Kancelaria MFW Fiałek doradzała Ostendi Global, będącej właścicielem platformy OstendiHR,  oraz jej wspólnikom w związku z realizacją rundy inwestycyjnej, która polegała na pozyskaniu inwestycji Smartlink Partners. Dzięki uzyskanym środkom, spółka planuje zintensyfikować pozyskiwanie klientów zagranicznych, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Nasze doradztwo

Zakres doradztwa kancelarii obejmował przygotowanie oraz negocjowanie kompleksowej dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy inwestycyjnej.

Pracami zespołu transakcyjnego kierował Mariusz Domagała – Senior Associate. W skład zespołu wszedł Mateusz Trzewik – Associate. Pracę zespołu nadzorował Mirosław Fiałek – Partner.

Strony transakcji

Ostendi Global to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania HR, która dostarcza klientom nowoczesny i przemyślany system do zarządzania zasobami ludzkimi. Ich rozwiązania oparte są na najnowszych technologiach i szerokim zakresie wiedzy.

Smartlink Partners to fundusz venture capital, którego siłą jest połączenie kompetencji biznesowych największych polskich przedsiębiorców z profesjonalizmem doświadczonych inwestorów. Smartlink Partners inwestuje w spółki (m.in. z branż deeptech i space tech) będące w fazie szybkiego wzrostu, w projekty łatwe do skalowania także za granicą.