MT

Mateusz Trzewik

Associate

Mateusz posiada doświadczenie w doradztwie transakcyjnym w zakresie fuzji i przejęć przedsiębiorstw oraz finansowaniach dłużnych na rynku niepublicznym (obligacje, kredyty bankowe) po obu stronach transakcji, w tym transakcji z udziałem funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

Mateusz posiada również doświadczenie w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek na każdym etapie cyklu ich życia (zakładanie, procesy reorganizacyjne i likwidacji) oraz przygotowywaniu dokumentacji korporacyjnej i rejestrowej.

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim oraz studiów podyplomowych Metody Ilościowe w Analizie Rynków Finansowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii MFW Fiałek współpracował z renomowaną polską kancelarią prawną oraz wiodącym niebankowym towarzystwem funduszy inwestycyjnych.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Emisje obligacji
 4. 04. Due diligence
 5. 05. Administrowanie zabezpieczeniami
 6. 06. Doradztwo regulacyjne
 7. 07. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 8. 08. Prawo gospodarcze

Zrealizowane projekty

 • Ostendi Global

  Doradztwo na rzecz Ostendi Global, będącej właścicielem platformy OstendiHR, oraz jej wspólnikom w związku z realizacją rundy inwestycyjnej, która polegała na pozyskaniu inwestycji Smartlink Partners.

 • Dom Whisky

  Doradztwo na rzecz udziałowców spółek z Grupy Dom Whisky przy sprzedaży 80% udziałów na rzecz zewnętrznego inwestora – United Beverages.