Transakcje | 30.09.2021

Doradzaliśmy Develia S.A. w transakcji joint venture z Grupo Lar o wartości 125 mln zł

Kancelaria MFW Fiałek doradzała Develia S.A. w transakcji joint venture ze spółkami Grupo Lar Holding Polonia i Lar Management Polonia, należącymi do hiszpańskiej grupy kapitałowej Grupo Lar. Transakcja o łącznej wartości ok. 125 mln złotych dotyczyła realizacji kilku inwestycji deweloperskich zlokalizowanych w Warszawie, w których powstanie m.in. ponad 600 mieszkań.

Kompleksowe doradztwo prawne transakcji obejmowało w szczególności: sporządzanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej oraz występowanie o zgodę na transakcję do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pracami zespołu transakcyjnego kierował Counsel Rafał Siemieniec wraz z Partnerem Mirosławem Fiałkiem. Ponadto w skład zespołu weszli: Paweł Siwiec – Associate oraz Wojciech Lichterowicz – Associate.

Przeprowadzona transakcja jest kolejną cegiełką w rozwoju praktyki transakcyjnej MFW Fiałek w obszarze nieruchomości oraz projektów opartych o strukturę wspólnego przedsięwzięcia.

Develia S.A. jest jedną z czołowych grup deweloperskich w Polsce notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Realizuje inwestycje komercyjne i mieszkaniowe w sześciu największych miastach Polski – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Łodzi.

Grupo Lar jest międzynarodową grupą istniejącą od ponad 50 lat, która realizuje projekty deweloperskie w Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.