Transakcje

Doradzaliśmy Schindler Polska sp. z o.o. w transakcji nabycia spółki Dźwig Polska sp. z o.o.

Kancelaria MFW Fiałek doradzała Schindler Polska sp. z o.o. w transakcji nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki Dźwig Polska sp. z o.o. (dawniej: Zakład Usług Dźwignicowych Dźwig spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa) z siedzibą w Toruniu.

Schindler Polska należy do międzynarodowego koncernu Schindler z siedzibą w Szwajcarii. Działalność spółki opiera się na sprzedaży i serwisowaniu dźwigów, schodów i chodników ruchomych.

Przejęta spółka Dźwig Polska to firma rodzinna powstała w roku 1990 r., specjalizująca się w dostawie i montażu urządzeń dźwigowych oraz świadczeniu usług w zakresie ich serwisowania.

Kancelaria kompleksowo doradzała Schindler Polska w procesie badania prawnego due diligence, opracowania struktury transakcji oraz dokumentacji transakcyjnej, jak również w procesie negocjacji, podpisania i zamknięcia transakcji.

W skład zespołu Kancelarii weszli m.in. Mirosław Fiałek – Partner specjalizujący się w doradztwie Private Equity/M&A oraz Maria Krupa – Starszy Prawnik.