Transakcje

Doradzaliśmy funduszowi private equity Value4Capital w sprzedaży działalności grupy Konsalnet

Kancelaria MFW Fiałek była doradcą funduszu private equity Value4Capital w transakcji sprzedaży działalności grupy Konsalnet w sektorze ochrony osób i mienia, obejmującej ochronę fizyczną, monitoring GPS, systemy zabezpieczeń technicznych oraz monitoring.

Z transakcji wyłączona była działalność grupy Konsalnet w obszarze obsługi gotówki i świadczenia usług konwojowania.

Konsalnet Holding S.A. tworzy grupę kapitałową prowadzącą działalność w sektorze ochrony osób i mienia, oferującą szeroki wachlarz usług ochrony, obejmujących ochronę fizyczną, monitoring GPS, systemy zabezpieczeń technicznych oraz monitoring.

Nabywcą jest inwestor strategiczny, spółka Separgefi, świadcząca usługi w zakresie szeroko pojętej ochrony osób i mienia, należąca do francuskiej Grupy Seris.

Grupa Seris jest jednym z potentatów rynku ochrony w Europie – posiada spółki zależne w Belgii, Holandii i Luksemburgu, a ponadto prowadzi działalność w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz na Bliskim Wschodzie.

Kancelaria kompleksowo doradzała w transakcji, w tym uczestniczyła w przygotowaniu spółki do transakcji, strukturyzowaniu transakcji, wyodrębnieniu sprzedawanej działalności, przeprowadzeniu procesu sprzedaży oraz negocjacjach i podpisaniu dokumentacji transakcyjnej.

Finalizacja transakcji nastąpi po spełnieniu uzgodnionych warunków, w tym uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W skład zespołu Kancelarii weszli m.in. Mirosław Fiałek – Partner specjalizujący się w doradztwie Private Equity/M&A oraz Maria Krupa – Starszy Prawnik.