Transakcje

Doradzaliśmy w transakcji sprzedaży pakietu większościowego akcji w spółce Pentacomp Systemy Informatyczne S.A.

Kancelaria MFW Fiałek była doradcą akcjonariuszy w transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji w spółce Pentacomp Systemy Informatyczne S.A.

Pentacomp Systemy Informatyczne S.A. jest spółką działającą od 1995 roku na rynku wdrożeń dedykowanych systemów IT dla firm z sektora telekomunikacji, finansów, ubezpieczeń i przemysłu w kraju i za granicą, a także dla sektora publicznego.

W wyniku transakcji spółka pozyskała strategicznego inwestora reprezentowanego przez spółkę Lorentz Tech Limited. Nowy akcjonariusz działa na rynku międzynarodowym, ze szczególnym uwzględnieniem krajów azjatyckich. Środkowy Wschód i Azja Południowo-Wschodnia stanową natomiast obecnie bardzo atrakcyjne rynki z ogromnym potencjałem rozwojowym, szczególnie w obszarze e-Government.

Kancelaria kompleksowo doradzała przy transakcji, w tym uczestniczyła w przeprowadzeniu procesu sprzedaży oraz negocjacjach.

W skład zespołu Kancelarii weszli m.in. Mirosław Fiałek – Partner specjalizujący się w doradztwie Private Equity/M&A oraz Maria Krupa – Starszy Prawnik.