Mateusz Mazurkiewicz
Senior Associate, Radca Prawny
MM

Mateusz Mazurkiewicz

Senior Associate, Radca Prawny

Mateusz posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców, w szczególności w zakresie fuzji i przejęć na rynku prywatnym oraz w restrukturyzacjach.

Brał udział w kilkudziesięciu transakcjach share deal, jak i asset deal, w różnych jurysdykcjach, zarówno po stronie sprzedających, jak i kupujących, doradzając inwestorom strategicznym, branżowym, jak również prywatnym przedsiębiorcom. Mateusz uczestniczył w przygotowywaniu raportów due diligence i dokumentacji transakcyjnej oraz w czynnościach po finalizacji transakcji. Mateusz jest szczególnie ceniony za zaangażowanie i umiejętność opracowywania trafnych rozwiązań dopasowanych do celów i potrzeb klienta.

Mateusz ma również duże doświadczenie w zakładaniu, likwidacji i bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek oraz w projektach restrukturyzacyjnych (łączenia, podziały, przekształcenia). Mateusz uczestniczy także w przygotowaniu umów handlowych.

W swojej dotychczasowej karierze doradzał polskim i zagranicznym podmiotom z różnych obszarów gospodarki, w tym z branży nieruchomościowej, handlowej, motoryzacyjnej, ubezpieczeniowej, nowych technologii i alternatywnych źródeł energii.

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik szkoły prawa brytyjskiego i europejskiego w Brytyjskim Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego przy Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z University of Cambridge.

Przed dołączeniem do zespołu MFW Fiałek współpracował z uznanymi kancelariami w Polsce.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
  1. 01. Fuzje i przejęcia
  2. 02. Private equity i venture capital
  3. 03. Due diligence
  4. 04. Restrukturyzacje
  5. 05. Prawo gospodarcze

Zrealizowane projekty